Avaleht       Algajad       Tugisambad       Edasijõudnud       Kontakt    
Täna on   »  Algajad »  EESTI MOSLEMITE LOOD  
EESTI MOSLEMITE LOOD

Kirjuta sinagi!

„Appikene! Ära seda nüüd küll tee!!! Jumala eest! Ta peksab su läbi, hoiab sind päevad otsa köögis kinni ja võtab lahutusel lapsed käest!"
loe järge siit

Noor eestlanna Nele Mohammed, kes elab Egiptuses ja on abielus egiptlasega, räägib, kuidas temast sai tõsimeelne moslem, kes palvetab viis korda päevas ja kannab igapäevaselt hidžaabi...
loe järge siit

Kätlin Hommik-Mrabte kommenteerib: " Kõige hullem on meie tüdrukute jaoks muidugi see, et appi, kuidas nad nii riides saavad käia ja isa või mees sunnib ja nii kole."
loe järge siit

„Ta oli väga aktiivne, tubli, heade hinnetega tüdruk ja ometi hakkas ta moslemiks,” on Kätlin Hommik-Mrabte pidanud oma kodulinnas Kuressaares tihti kuulma.
loe järge siit

Tutvudes Eestis oma praeguse abikaasaga olin šokeeritud, kuuldes, et ta on moslem. Olin kuulnud moslemitest palju halba ja kuuldes, et ta on moslem tahtsin lõpetada tutvuse aga ma ei teinud seda siiski. Tundes teda rohkem, sain aru, et ta on oma mõtteviisilt teistsugune, positiivsem ja tervema mõtlemisega.
loe järge siit

"...keeldusin olemast meedia ohver ja otsustasin vabaduse kasuks mõelda iseseisvalt ja ISE uurida."
loe järge siit

"Olen umbes seitsmeaastaselt vaadanud erinevaid filme islamist ja kuulanud erinevaid muinasjutte, näiteks „Ali Baba ja 40 röövlit” või muid Araabia muinasjutte. Siis ei teadnud ma midagi sellest, mida ma saaks teha, et moslemiks saada."
loe järge siit

"Kirjeldasid mulle, et see oli kui üks uks, millest pidi sisenema. Ütlesid, et see ei olnud mitte tavaline uks, ja mitte kõik ei näe seda, ja avatud saab see sellele, kes soovib end sellest sisse lasta, ja on selleks valmis.
loe järge siit

"Olen moslem – täna, siin ja praegu. Elan veel-mittemoslemite hulgas. Neil on eelarvamused ja minul on eelarvamused. Aga teinekord on need tõesti kõigest alusetud eelarvamused."
loe järge siit

"Minu esimene üllatus oli teadmine, et Allah ei ole mingi tavaline kujujumal vaid sama Jumal, keda kummardavad juudid ja kristlased. Mulle tuli see suure šokina ja käisin ringi ja kuulutasin kõigile seda fakti, nagu mulle oldi avaldatud mingi varjatud saladus. "
loe järge siit

 Eesti moslemid on ka Facebookis