Avaleht       Algajad       Tugisambad       Edasijõudnud       Kontakt    
Täna on   » Kontakt » Eesti moslemeid ühendav list  
Eesti moslemeid ühendav list
Mida see list endast kujutab?
Eesti moslemeid ühendava listi puhul on tegemist ühe meiliaadressiga, millega on seotud kõigi nende Eesti moslemite (või ka huviliste mitte-moslemite) meiliaadressid, kes seda vaid soovivad. Seega, kui sellele meiliaadressile teade saata, leiavad kõik listisolijad selle automaatselt oma elektronpostkastist.

Milleks sellist listi vaja on?
List on hea võimalus kõigile Eesti moslemitele, olenemata nende päritolust, emakeelest või isegi riigist, kus nad parasjagu resideeruvad, üksteisega sidet pidada ning üksteisele edastada selliseid teateid, mida peetakse jagamisväärseteks ja mis Eesti ja/või islami/moslemitega seotud on. Kui keegi tunneb õde või venda, kellel oleks hädasti abi vaja, võib sellest teate saata listi. Meie kohuseks on üksteist aidata, nagu ütleb ka tuntud hadith:

„Usklikud on oma armastuses, armulikkuses ja headuses teineteisele nagu inimkeha: kui mõni selle osa on haige, jagab kogu keha selle unetust ja palavikku.”

Selline list annab meile võimaluse üksteist nii moraalselt kui vajadusel ning võimaluse korral ka muul viisil toetada, nõu küsida, kirjandust soovitada, edastada CV’sid, otsida uurimistöödeks teatud inimesi, osta, müüa, edastada teateid islamiloengute ja laagrite kohta, soovitada rätikut kandvatele naistele mõnda diskreetset juuksurisalongi või vaid naistele mõeldud jõusaali või basseini jne.

Kes võivad listiga ühineda?
Selleks, et listiga ühineda, ei pea isik hetkel resideeruma Eestis. Ka ei tee me kasutatavate keelte osas piirangut, kuigi ega vist peale eesti, vene ja inglise keele suurt rohkem midagi kasutata. Isik peaks seega olema moslem, kes on ühel või teisel viisil Eestiga seotud ning avaldab soovi listiga ühineda. Loomulikult ei jäta me ka välja neid mitte-moslemeid, kes soovivad mingil põhjusel listi kuuluda.

Kuidas listiga ühineda?
Kui soovid listiga ühineda, kirjuta meile oma soovist aadressil list@islam.pri.ee või täida allolev päring. Registreerime sind ning saadame sulle meiliaadressi, millele elektronkirju läkitades võivad neid lugeda kõik listi liikmed.